Pistolet HS-9 3" Subcompact Czarny - HS PRODUKT

Ten produkt nie występuje już w magazynie

Nowy produkt


1 829,27 zł

-400,00 zł

1 429,27 zł

Pojawił się po raz pierwszy w 1999 roku. Przeznaczony przede wszystkim do służb mundurowych w Chorwacji i USA. Nazwa jest skrótem od słów „Hrvatski Samokres” (“Chorwacki pistolet”) od 2001 roku broń dostępna jest na rynku amerykańskim pod nazwą Springfield XD ("eXtreme Duty") jako pistolet głównie do ochrony osobistej.

W  2003 roku pistolet został uznany przez Narodowe Stowarzyszenie Strzeleckie Ameryki pistoletem roku. Pistolet działa na zasadzie krótkiego odrzutu lufy.

Cechą charakterystyczna są aż cztery bezpieczniki w tym charakterystyczny „podwójny spust” znany z pistoletu Glock, czy bezpiecznik w tylnej części chwytu znany z Colta 1911. Broń zbudowana jest z tworzyw sztucznych, posiada stalowy zamek oraz stalowe szyny wtopione w chwyt. W procesie produkcji XD stosuje się nowoczesną komputerową metodę obróbki numerycznej – computer numerically controlled (CNC), co zapewnia wyjątkową dokładność wykonania. Interesującym rozwiązaniem jest również przycisk zwolnienia magazynka umieszczony w tylnej części kabłąka spustowego z obu stron pistoletu, dzięki czemu, może być obsługiwany również przez osoby leworęczne. XD standardowo posiada również (szynę picatini)umieszczoną pod lufą.

W komplecie otrzymujemy dwa magazynki:

jeden krótki na 13 szt amunicji i jeden dlugi z adapterem na 16szt.

Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Pistolet HS-9 3" Subcompact Czarny - HS PRODUKT

Pistolet HS-9 3" Subcompact Czarny - HS PRODUKT

4 innych produktów w tej samej kategorii: